Witam Cię serdecznie na mojej stronie.

Dominika Stelmach.Biegaczka, maratonka, ultramaratonka, trener personalny, instruktor PZLA.Z wykształcenia marketingowiec, historyk i Europeista.Prywatnie mama 2 chłopców.Moje osiągnięcia:

Vice MistrzyniŚwiata w BiegachGórskich 2018

Mistrzyni Polskiw Maratonie(Dębno 2017)

Globalna zwyciężczynii rekordzista świata Wings For Life (68,2 km -3:57)

Rekordzistka Europy w Biegu na 100km (7godzin, 4 minuty).Średnie tempo 4,14min/km

Wielokrotna Mistrzyni Polski w Ultramaratonie Górskim

Mistrzyni Polskiw Biegach Górskich na Długim oraz Krótkim Dystansie.

Druga najszybszaw historii kobietaw biegu na WieżęEiffla.

Rekord w maratonie 2:36:45 (2021)

NajszybszyPółmaraton 1:15


Nie lubię się chwalić. Uwielbiam biegać. Lubię wyzwania i rywalizację. Miło mi, gdy mogę kogoś zainspirować, bo bieganie wychodzi mi naprawdę dobrze (i naturalnie). Moim celem jest zostać najbardziej wszechstronną biegaczką w Polsce i najlepszą ultraską.Cele: rekord Świata na 100km, zwycięstwo w UMTB, Western States i Comrades.

W życiu liczy się pasja! Uroda, młodość - przeminą,a prawdziwa pasja trwacałe życie!

Moja historia

Urodziłam się podczas szarej zimy stanu wojennego. Należę do pokolenia, które transformację przeżyło w szkolnej ławce i łatwo zaakceptowało nowy stan rzeczy. Do szkoły nie chodziłam jednak za często, gdyż miałam szczeście załapać się na ostatki prawdziwego finansowania sportu przez państwo. Sportowa podstawówka o profilu lyżwiarskim oznaczała nieustanne pobyty na obozach, wielogodzinne treningi. Bylo miło i intensywnie. Wiem, że sprawność, którą wówczas zyskałam procentuje dzisiaj. Po zakończeniu „kariery” zapisałam sie do sekcji lekkoatletycznej, niestety wzięto pod uwage tylko moją gibkość… i wylądowałam w gronie płotkarek. 161 cm wzrostu i 41 kg wagi (tak to wtedy było!) nie pomagało mi w tej konkurencji… Dość szybko rzuciłam lekką… nie lubię przegrywać.

Potem również czerpałam z życia, ale już w inny sposób. Sport odłożylam do szafy, a przynajmniej zszedł na drugi plan (grałam w tenisa, wspinałam sie, jeździlam na koniach, a zimą na nartach – nie stanowiło to jednak podstawy mojej egzystencji). W I liceum Kopernika w Łodzi doświadczałam wszystkich radości dostępnych młodym ludziom. Można powiedzieć, że uczyłam sie po epikurejsku;), a bal trwał całą dobę… Naprawdę potrafiliśmy balować! Na studiach nie zaprzestałam hedonistycznego podejścia do rzeczywistosci, ale ponieważ wszystko nagle stało się dozwolone, straciło trochę swój smak (doznania podkręcił tylko roczny pobyt na stypendium ERASMUS w gorącej Portugalii). W wieku 22 lat zaczęłam biegać. Dla siebie, dla przyjemności, dla figury, ale i dla laurów. To cezura otwierajaca nowy rozdział.

Bieganie

Tak naprawdę poruszam się biegiem od kiedy pamiętam… Nie raczkowałam, bo w wieku 9 miesięcy zaczęłam biegać na krzywych nóżkach. Nogi mi sie wyprostowały, ale miłość i zabieganie pozostało.

Najszybszy maraton przebiegłam w czasie 2:36:45 (2021), a pólmaraton 1:15:17. To satysfakcjonujące. Ale marzą mi się jeszcze lepsze wyniki. Osiągnę lepsze wyniki!!!

Rodzina

Mam dwóch synów (roczniki 2010 i 2013). Razem z mężem stanowimy bardzo aktywny zespół. Staramy się czerpać z życia jak najwiecej, odkrywając przed naszymi dziećmi interesujący świat.

Wykształcenie

W 2011 ukończyłam marketing sportu na SGH. Jestem też historykiem
i europeistką (UŁ). Mam za sobą 9 semestrów studiów wychowania fizycznego. W trakcie studiów zostałam instruktorem sportu i fitnessu. Specjalizuję się w lekkiej atletyce, a dokładniej w biegach długich.

Wspierają mnie, za co pięknie dziękuję: